azssssssssdasd 3952
Aramıza Katılmak İstemez Misin ??

Join the forum, it's quick and easy

azssssssssdasd 3952
Aramıza Katılmak İstemez Misin ??

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

azssssssssdasd

DarkShare
    DarkShare
    Forum Yöneticisi
    Forum Yöneticisi

Uyarı Seviyesi : azssssssssdasd Uyaryok
    Ruh Hali : 10
    Lakap : DarkDefender

Cüzdan
    Altın Altın: Sınırsız
    Para Para: Sınırsız

azssssssssdasd Empty azssssssssdasd

Mesaj tarafından DarkShare Cuma Ara. 10, 2010 4:32 pm

TrUydu.com
    ANASAYFAFORUMFREKANSLARTEKNOLOJİDIZI IZLE

DVB-S KARTLAR

SkyStar2AverMediaDVB-SWinTvNexus-sIncaDigitalTvSkyVisionDVB-S
    azssssssssdasd Tsbanner

DVB-S

Skystar HD2 DigitalSkyStar-HDSkyStar3Pinnacle PcTv 450i PCI DigitalFlyTrio DVB-S

google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
    google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
    DVB S PLAYER

DVB S Player ListesiProgDVBDvbDream AltDVBDVB-S PowerInstallSmartDVBMyTheatreSkyViewDVB-SDVBViewerHispaDVBMedia PortalWinClip
    UYDU ALICILARI

Next HD Next 2000 Super Plus Tüm Next 2000 Q Plus Seri Next YE 2000 CX SUPER NET Next YE 2000DPCIS SUPER PLUSNext YE 2000CIS SUPER PLUS Next YE 2000 SUPER X PLUS Next YE 2000CX SUPER PLUS
    LCD / LED TV

Samsung c650Samsung c750
    OFFLINE DOWNLOAD

SkyGrabber v2.9.2aSkyNet-2009SkyGrabber v2.8.6.4SkyGrabber TürkçeProgDVB ile Offline DownloadManna
    UYDU / SATELLITE

Turksat 2A/3AHotbird 13EAstra 19.2EHD-TV Frekansları

if(typeof(_gat)!='object')document.write('')try {var gwoTracker=_gat._getTracker("UA-9259312-1");gwoTracker._trackPageview("/3470778938/test");}catch(err){}google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
    SkystarHD, Kullanımı , Kurulumu

Diğer DVB-S kartlardan farklı olarak burada ilk göze çarpan, kartın LNB giriş soketinin altta yada ortada olmayıp en üstte ve diğerlerine oranla daha uzun olması.
    Bu da doğal olarak, daha baştan sıkıntı yaratabilir.
    Kasanızın arka braket bağlantı sacı üstten slotluysa yani üst bölümü açıksa, karttaki bu uzun çıkıntı sorun yaratmayacak demektir. Şekilde görüldüğü gibi kart PCI yuvasına rahatça takılmaktadır:

azssssssssdasd Resim005js7

Kasanın arka braket bağlantı sacı üstten kapalıysa iş biraz zorlaşıyor. Bu durumda manevra yeteneğiniz azalıyor ve benim gibi ana kartın vidalarını söküp biraz geriye doğru çekmek zorunda kalıyorsunuz. Kartı taktıktan sonra anakartı tekrar yerine ittirip vidalıyoruz.
    Resimde ana kartın geriye çekildiği sanırım belli oluyordur:

azssssssssdasd Resim003zg0

Sürücü tanıtımı:

Kartla birlikte Technisat TV Center adlı bir CD geliyor. Cd’de DVB yazılımı, Cyberlink PowerDVD 7.0 ve MainConcept’in basit bir editörü var: Eve2.
    Önce sürücüleri tanıtalım:
    Bilgisayarı açıyoruz. Daha henüz uydu kablosunu takmayın.
    Donanım sihirbazı açılır.
    Hayır seçip devam ediyoruz:

azssssssssdasd 001hd9

CD’yi takıyor ve listeden yada belirli bi konumdan yükle işaretiyor ve ileri diyoruz:

azssssssssdasd 002co1

Sürücünün yerini gösteriyoruz: Bende CD’nin olduğu yer E:

azssssssssdasd 003dl6

Sürücü yükleniyor:

azssssssssdasd 004ev4

Yükleme tamam:

azssssssssdasd 005ze8

Bundan sonra donanım sihirbazı ikinci bir kez daha açılır ve aynı yöntem uygulanarak ikinci sürücü de yüklenmiş olur:

azssssssssdasd 006og4

azssssssssdasd 007qo0

Şimdi sürücüler doğru yüklenmiş mi kontrol edelim. Ses, video ve oyun kumandası başlığı altında görünüyorlar:

azssssssssdasd 008wj5

Şimdi bilgisayarı kapatıp uydu kablosunu takalım. Bukez yeniden açıp software kurulumunu başlatıyoruz.

Program kurulumu:

Kurulum oldukça basit. Complete installation seçiyoruz ve Technisat TV Center kurulumu tamamlanıyor.
    Şimdi ilk yapacağımız iş Program Files altıdaki Technisat programını bulmak. Bunun altındaki Technisat TV Center klasörünü açıyoruz.. Bunun altındaki SatFiles klasörünün içini komple siliyoruz. Geriye sadece boş bir klasör kalıyor:

azssssssssdasd 009cr0

Şimdi diyelimki iki uydumuz var: Turksat ve Hotbird. Bunlarla ilgili güncel ini dosyalarını bu klasöre indireceğiz.
    http://en.kingofsat.net/satellites.php
    adresine girip 13 E’nin yanındaki disket ikonunu tıkladığımızda:

azssssssssdasd 010ku6

şu pencere açılır:

azssssssssdasd 011ul2

Burada kaydedeceğimiz yeri sözkonusu SatFiles klasörü olarak gösteririz.
    0130.ini Hotbird kanallarının güncel frekans bilgileridir.
    Şimdi 42E için de kullanacağımız yöntem aynısı olacaktır. Bu kez indirilen dosya 0420.ini
    Tuksat güncel frekans bilgilerini içermektedir.
    (Not: Ben bu yöntemi bütün programlar için kullanmaktayım. Değişen sadece hedef klasör isimleri oluyor. Örneğin Transponders gibi.)
    Şimdi sırada diseq ayarları var.
    Programı açıyoruz. Program aynı aileden iki DVB kartını kabul edebiliyor. Örneğin bir ss2 ve bir ssHD kartınız aynı makinada olabilir.
    İlk açılışta birini seçmek durumundayız. Seçimimiz burada :

azssssssssdasd 012fa7

Şimdi sol taraftaki ayarları (çatal bıçak ikonu) tıklayıp diseq ayarlarını yapıyoruz:

azssssssssdasd 013ep9

Şimdi sol taraftaki ara(büyüteç ikonu) tıklayıp DVB-S kanal taramasına başlıyoruz:

azssssssssdasd 014gd9

Örneğimizde taramayı hotbird ve Turksat için yapıyoruz.
    Tarama sonrası program seyir olanağını sunuyor.
    Açık söyleyeyim ki programın directshow filtrelerini seçme hakkını kullanıcıya bırakmayıp, onu Ciberlink filtrelerine mahkum etmesi beni hiç mi hiç hoşnut etmedi. Özellikle h264 filtresi; üzgünüm ki beni hiçbir zaman tatmin etmemiştir.

Peki, bizi asıl bu kartı almaya güdüleyen DVB-S2’ler nerede?
    Taramayı yaparken sağ taraftaki modülation, DVB-S’e set edilmiş ve değiştirilemez konumdaydı. (gri)
    Peki nasıl bunu değiştireceğiz?
    Ben şöyle bir yöntem buldum:
    Önce güncel DVB-S2 HDTV frekanslarına bakıyorum:
    http://en.kingofsat.net/hdtv.php
    Sonra ara ikonunu tıklayıp açılan pencerede all frequencies’in yanındaki işareti kaldırarak tek kanal taranabilir konuma getiriyorum. Bu durumda modulation da ulaşılabilir hale geliyor. Bunu DVB-S’ten DVB-S2’ye dönüştürüp aldığım güncel frekansı girip taramaya başlıyorum:

azssssssssdasd 015lh8

Örnekte Turksat üzerindeki D-HDTV bulunmuştur.
    Zaten başka bir şey bulmayı, yada şimdilik şifre kırmayı unutun. Henüz HDTV lerin şifresi kırılamamıştır. Ancak kartta CI modül soketi var.

Peki D-HDTV en azından şimdilik bulduk, kesintisiz canlı seyredebilir miyiz?
    Bence bu filtreyle zor! Mümkünse en az Nvidia 7950GT gerekli. (yada muadili bir Ati)
    Denemeleri E 6700 Core2Duo, 2*1GB 800MHz RAM, 2*75GB 10000 rpm SATA2, RAID0 temelli bir makinayla yaptım.
    İki ayrı grafik kartı denedim: NVidia Quadro 560 (Video kurgu workstation için uygun bir kart) ve NVidia 7600 GS Silent.
    Her ikisinide de canlı izleme hayal oldu. (Ancak itiraf etmeliyim ki 7600 GS daha başarılı oldu)
    Bu arada işlemci ve RAM maximum %25 kullanımda. (Dikkat zorlanma hiç yok demektir.)
    Sonuçta anlaşılıyor ki en az 7950 GT gerekli. Çünkü yayın 1920*1088 i ve üstelik maalesef decoder filtresi Cyberlink h264.

Kendimce şöyle bir yöntem geliştirdim
    Seyretmeden kayıt edemez miydim?
    Programda bir seyretmeyi durdur butonu var ama işlevsiz.
    Önce Cyberlink power DVD altındaki VideoFilter klasörü altındaki CL264dec.ax filter’i sildim. (yada unregister ederek etkisiz hale getirdim)
    Sonra program D-HDTV’ye ayarlıyken programı açtım.
    H264 filtresini bulamadığını söyler ve siyah bir ekran gelir, sadece ses duyarsınız. Sakın exit’e basmayın, program kapanır.

azssssssssdasd 016nw2

Şimdi kayıt tuşuna basalım ve kayıtta bir sorun olmayacak. Kayıt bittikten sonra bu dosyayı istediğimiz h264 filtresiyle seyretmek yada VC1 gibi başka bir formata dönüştürmek bizim elimizde.
    Ben kaydettiğim dosyaları 1280*720 dönüştürüp izledim.

Peki bu programa mecbur muyuz?
    Şimdilik DVBViewerPro haricinde evet
    .
    DVBViewerPro ile yaptığım denemeleri şu an için yeterli görmediğim için yazmıyorum. Ancak meraklılar için şunu söyleyebilirim:
    Evet DVB-S şifreli yayınları klasik yöntemlerle izleyebiliyorsunuz.
    Programla ilgili denemelerimi tamamladığımda buraya ilave ederim.

Daha önceden DVBViewer'le denemelerimi tamamladıktan sonra buraya ekleyeceğimi belirtmiştim.
    Şimdi gönül rahatlığıyla sözkonusu programın hem DVB-S'le, hem de DVB-S2 HD'lerle sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim.
    Tekrarlamamak adına bazı yönlendirmeler yapacağım:

ss HD kartı ile DVBViewer entegrasyonu:

Normalde sisteminde daha önce herhangibir DVB-S kartı kullanmamış olan kullanıcıların rastlamayacağını tahmin ettiğim bir sürücü çakışması olayı var.
    Bunun dışında Transedit settings'te mutlaka DVB-S2 kutucuğu işaretlenmeli.
    tr-uydu,skystar-2,skystar-hd, Digital dvb-s,channel,plugins,progdvb,altdvb,dvbdream,softcam,vplug,skynet, dvb-viewer, PowerInstall, dvb-player

if(typeof(_gat)!='object')document.write('')try {var gwoTracker=_gat._getTracker("UA-9259312-1");gwoTracker._trackPageview("/3470778938/test");}catch(err){}google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
    PLUGIN, SOFTCAM

vPlugHaduCCCamFLYCCCAMs2Emu ACamdWinCSC Free CardSharingSoftCam.KeyHotbird Şifreli Kanallar
    DVBS ARAÇLAR

HD Pack 2.4Gom Media Player Cyberlink Mpeg2 K-Lite Mega Codec Elecard AVC (Full) - ProgDVBCore AVC H.264 hd Cyberlink7 HDCAM Emu (Kart Programları)
    UYDU AYARLAMAK

FastSatFinderProgFinder DiseqC 1.2 Motor Araçları
    DVB-S BİLGİLER

Uydu TerimleriDiSEqC Motor Nasıl Ayarlanır?HDTV High Definition Teknolojisi?LNB Nedir, Nasıl ÇalışırModül Cam NedirŞifreli Yayınlar Nasıl İzlenir ?Skystar HD Nasıl KurulurUydu Kurulumu için GerekenlerUydu Yayın TarihiDiSEqC Nedir, Nasıl ÇalışırProgDVB Kurulum

Anasayfa
    azssssssssdasd Valid-xhtml10-blue
    Copyright © 2008-2010 TrUydu.com
    var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www.");document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));var pageTracker = _gat._getTracker("UA-3601203-1");pageTracker._initData();pageTracker._trackPageview();

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 4:50 pm